تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1391 | 10:54 ب.ظ | نویسنده : مصطفی نصیری
مایکون ، دفاع راست مورد علاقه مورینیوست اما باشگاه با توجه به سن و دستمزدش ، تا حدودی در موردش وسواس به خرج می دهد . اما روبرتو کارلوس ، یکی از بهترین دفاع چپ های تاریخ ، مجوز خریدنش را می دهد .
روبرتو کارلوس ، هموطنش را می شناسد و در آخرین بازیهایش در تیم ملی برزیل در کنارش بازی کرده است . وی تردیدی ندارد که رئال مادرید تصمیم درستی می گیرد که بازیکن اینتر را بخرد .
روبرتو کارلوس که این روزها در مادرید بسر می برد گفت :" می دانم که مورینیو ، مایکون را می خواهد و خبر دارم که این دو روابط خوبی با هم دارند . اگر در نهایت به رئال مادرید بپیوندد ، کسی از انتقالش پشیمان نمی شود . مایکون هر آن چه که رئال مادرید بخواهد را دارد : تجربه ، قدرت بدنی ، توان شوتزنی از راه دور و گلزن بودن . او یک دفاع کناری خوب است . "
روبرتو کارلوس او را با کافو ، یکی دیگر از بهترین دفاع راست های تاریخ مقایسه می کند :" از نظر من شباهت زیادی با کافو دارد و این خیلی حرف است . مایکون بازیکن خیلی خوبی از نظر فوتبالی است و از نظر بدنی هم فوق العاده است . از آن بازیکنانی است که می تواند برنده بازیهای بزرگ باشد . نیازی نیست که زمانی برای هماهنگی پیدا کند چرا که خودش یک تضمین است . "
روبرتو کارلوس اعتقاد دارد که در ترکیب رئال مادرید ، بازیکنی با ویژگی های مایکون وجود ندارد :" نمی توان او را با کسی مقایسه کرد . در فوتبال دنیا ، کمتر کسی شبیه اوست . مارسلو بازیکن تکنیکی تری است که دوست دارد با توپ حرکت کند و خط دفاع حریف را به هم بزند . مایکون اما با قدرت بدنی بالایی که دارد از عقب اضافه می شود و کارش را می کند . رعد آساست . برای آربلوا هم خوب است چرا که می تواند از او چیزهایی یاد بگیرد و پیشرفت کند . "
کارلوس در مورد ششخصیت مایکون هم می گوید :" او را به خوبی می شناسم و یکی از ویژگی هایش شخصیت خوبش است . او از فوتبال لذت می برد ، با بردن زندگی می کند و بهترین جامها را می برد . "
وی مایکون را بالاتر از دنی آلوس می داند و می گوید :" نباید فراموش کرد که تا همین ماه های اخیر هم یار فیکس تیم ملی برزیل ، بالاتر از آولس بود و اگر اخیرا در ترکیب تیمش قرار نمی گیرد به خاطر مصدومیتش است . اما مایکون یار فیکس تیم ملی برزیل خواهد بود . "
در حال حاضر رئال مادرید منتظر رفتن لاس است تا برای خرید مایکون دست به کار شود .


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات