تبلیغات
هواداران کریس رونالدو - خدیرا :" از رقابت با شاهین نمی ترسم "
تاریخ : سه شنبه 3 خرداد 1390 | 12:24 ب.ظ | نویسنده : مصطفی نصیری
سامی خدیرا ، بازیكن رئال مادرید در مصاحبه با وبسایت فدراسیون فوتبال آلمان گفت كه از خرید شاهین نگران نشده است .
این بازیكن كه تابستان گذشته به رئال مادرید پیوست گفت :" طبیعی است كه مربی برای یك پست بیش از یك بازیكن نیزا داشته باشد چرا كه در هر فصل شصت بازی انجام می شود . من از رقابت نمی ترسم و خوشحالم كه نوری آمده است . یك شخصیت خوب و یك فوتبالیست بزرگ است . مطمئنا توانایی های او برای رئال مادرید مهم خواهد بود و برای قهرمانی به چنین بازیكنانی نیاز است ."
در مورد مدت زمان حضور خودش در رئال مادرید گفت :" برای من همه چیز تاثیر گذار بود ، عظمت باشگاه ، استادیوم و زمین تمرین . این برای من یك سفر نامطمئن به یك آینده ناشناخته بود . این یك كشور جدید ،‌یك شهر جدید و یك باشگاه جدید بود . "
او همچنین از كمك هایی كه در ماه های اول ش به او شده سپاسگزاری كرد :" من حتی یك كلمه را هم نمی فهمیدم و نمی دانستم كه مربی از من چه می خواهد . خوشبختانه فن در فارت كه آلمانی بلد بود خیلی به من كمك كرد . . دیگر افراد باشگاه نیز برای حل تمامی مشكلات به من كمك زیادی كردند ، از باز كردن حساب گرفته تا پیدا كردن خانه یا كاغذبازی های اداری . آنها یك نفر را گذاشته بودند تا به من گمك كند و مثلا بگوید كه كدام رستوران یا كافه بهتر است . در رئال مادرید خیلی راحت هستم . "
این بازیكن آلمانی در مورد هواداران نیز گفت :" از سال اولم خیلی راضی هستم . هر گاه كه صد در صد بودم ، بازی كرده ام . امیدوارم كه فصل بعد مسلط تر باشم ، بیشتر به دروازه حریفان نزدیك شوم و اگر توانستم ،‌گل هم بزنم . "
در مورد آنالیز عملكرد تیم نیز گفت :" از نظر ورزشی انتظار بیشتری وجود داشت . رئال مادرید همیشه به دنبال بهترین ها و قهرمانی توامان لیگ ، كوپا و چمپیونزلیگ است . لیگ و چمپیونزلیگ را از دست دادیم . این اهداف باشگاه و همچنین من بودند . شاید از نظر تئوری ناكام بوده باشیم اما نكات بسیار مثبتی هم وجود داشته اند ، مثلا باید این را هم در نظر گرفت كه بارسلونایی ها شش ، هفت سال با هم بوده اند و یك تیم هماهنگ هستند . ما ، اما یك تیم جدید ، با یك مربی جدید و یك فلسفه جدید هستیم . به بهترین سطح نرسیدیم اما فصل قابل قبولی داشتیم ."
در مورد رقیب دیرینه نیز گفت :"‌بارسلونا اكنون بهترین تیم است اما نشان دادیم كه می توانیم آنها را شكست دهیم . سال بعد نیز می توانیم بر آنها غلبه كنیم . "
در پایان در مورد اهمیت كوپا دل ری گفت :" باشگاه سالها بود كه كوپا را نبرده بود و سه سال بود بدون جام مانده بود ، به همین علت این قهرمانی خیلی خاص است . كوپا به بزرگی چمپیونزلیگ نیست اما اهمیت خاص خود را دارد و خوشحالیم كه توانسته ایم به خاطر قهرمانی با هوادارانمان جشن بگیریم ."