تبلیغات
هواداران کریس رونالدو - یرژی دودك ، یك نیمكت نشین محبوب و صمیمی
تاریخ : سه شنبه 3 خرداد 1390 | 11:17 ق.ظ | نویسنده : مصطفی نصیری
یرژی دودك (لهستان ، 23 مارس ، 1973) در چهار فصل حضورش در رئال مادرید به یكی از محبوب ترین بازیكنان مبدل شد .
با كارنامه ای شامل قهرمانی اروپا با لیورپول به رئال مادرید پیوست اما نقش بازیكن ذخیره بودن را بدون بدخلقی پذیرفت . می دانست كه باید پشت سر كاسیاس باشد اما این اتفاق برایش ناراحت كننده نبود . همین اخلاقش بود كه باعث شد به محبوبیت خاصی دست یابد . بسیار صمیمی و مهربان بود . اگر از او می پرسیدی :"چطوری ؟‌" پاسخ می داد :" اگر تو خوب باشی ، من هم خوبم ." همیشه به فكر دیگران بود . از همان روز اول اصرار به اسپانیایی صحبت كردن داشت و حالا در این كار متبحر شده است .
دیوانه گلف است و هر از چند گاهی برای انداختن توپ به حفره ،‌راهی میادین گلف می شود . پیش از فوتبال با پدرش در كار معدن بود . دوست دارد این تجربه را به دوستانش هم یاد بدهد . دو سال پیش با كودینا به یك معدن رفتند . این تابستان هم از برخی دوستانش برای این تجربه دعوت كرده است .
او به همراه دو فرزند و همسرش ، در خانه ای بیرون شهر مادرید زندگی می كند ، غذای اسپانیایی را دوست دارد ، به خصوص استیك . مذهبی است و عاشق بازدید از كلیسای آلمودناست . پیش از بازی آخرش با ایكر عكس گرفت و به او گفت :" در میان بهترین دوستان من در خارج از عرصه فوتبال هستی . "