تبلیغات
هواداران کریس رونالدو - طی شدن موفق مراحل درمانی بنزما توسط مورینیو
تاریخ : سه شنبه 3 خرداد 1390 | 11:17 ق.ظ | نویسنده : مصطفی نصیری
وقتی خوزه مورینیو یك سال پیش به رئال مادرید پیوست ، یكی از مشكل ترین وظایفش روی فرم آوردن برخی بازیكنان همچون كریم بنزما بود . بازیكن فرانسوی پس از آن كه مانوئل پلگرینی در ماه های آخر حضورش در رئال او را كنار گذاشته بود ، از نظر روحی و روانی كاملا دپرس شده بود .
مربی شیلیایی نتوانسته بود از بازیكن فرانسوی زیاد استفاده كند . بازیكن سابق المپیك لیون در حالی به رئال مادرید پیوست كه از آینده دار ترین مهاجمان قاره اروپا به شمار می رفت ، آمار فصل اولش زیاد جالب نبود و انتقادات زیادی را بر انگیخت . نتوانست كه به خوبی با شهر جدید هماهنگ شود و با زدن تنها نه گل در یك فصل و ناهماهنگی هایی كه داشت تردید های زیادی را به وجود آورد تا بسیاری بگویند كه این بازیكن در حد پوشیدن پیراهن رئال مادرید نیست .
اما مورینیو توانست كه یك ماموریت غیرممكن را با موفقیت پشت سر بگذارد و كریم بنزما را ریكاوری كند . در طول ماه های آغازین ، رابطه مربی و بازیكن زیاد خوب نبود ، كریم بیشتر روی نیمكت می نشست و مربی نیز به شدت از او در مصاحبه با مطبوعات انتقاد می كرد و یك مهاجم جدید می خواست ... این بخشی از برنامه فشار روانی مورینیو به بنزما برای روی فرم آوردن این بازیكن بود تا او بیدار شود .
بالاخره در ماه دسامبر این پروژه جواب داد . مصدومیت هیگوائین بود كه موجب شد بنزما بتواند فیكس شود ، هر چند كه در چهار الكلاسیكو برابر بارسلونا حضور موثری نداشت اما توانست كه به دومین گلزن برتر تیم در این فصل مبدل شود ، آماری كه شاید شش ماه قبل باور كردنی به نظر نمی رسید . حالا بنزما به یكی از اركان مهم تهاجمی تیم مبدل شده است .
می توان گفت كه مراحل درمانی بنزما با موفقیت طی شده است . بازیكن فرانسوی 26 گل زده است (15 تا در لیگ ، 6 تا در چمپیونزلیگ و پنج تا در كوپا) ، تقریبا سه برابر گلهای فصل قبلش . مورینیو با ده ماه كار توانسته كه سه برابر آن چه پلگرینی از بنزما بیرون كشیده بود را استخراج كند ، این را باید یكی دیگر از شاهكار های مورینیو به حساب آورد .