تبلیغات
هواداران کریس رونالدو - مورینیو سكوتش را شكست :" مخالفت با نژاد پرستی نباید فقط در حرف باشد "
خوزه مورینیو ، مربی رئال مادرید در پیامی در رئال مادرید تی وی با هواداران در اتمام فصل وداع كرد.


وی این بار هم بدون نام بردن از بارسلونا و با اشاره به نام " برخی تیمهای فوتبال دنیا" از فراموش شدن قوانین اساسی فوتبال دنیا ابراز تاسف كرد .و گفت :" صحبت كردن از بازی جوانمردانه ، احترام به حریفان و مخالفت با نژاد پرستی نباید فقط در حرفها باشد ، بلكه باید در عمل هم مورد توجه باشد . پیام مورینیو بدین ترتیب است : 
"فصل به پایان رسیده است و من دوست دارم كه از این فرصت برای تشكر از تمامی هواداران رئال مادرید برای محبت و حمایتی كه از من ، كادر فنی و كل تیم در این فصل نشان داده اند ، استفاده كنم . ما یك كار جدی و اساسی صورت دادیم اما طبیعتا آنالیزهایی روی این تیم خواهیم داشت تا این تركیب به بهترین شكل برای شما آماده شود .
روز 20 تیر با همان اشتیاق و انگیزه ای كه همیشه داشته ایم باز خواهیم گشت تا شخصیت و تاریخچه بی چون و چرای باشگاه رئال مادرید را مورد تكریم قرار دهیم .
در پایان دوست دارم كار را با یك آرزوی بسیار آسان به اتمام برسانم ، این كه فصل آینده بتوانیم ارزشهایی را احیا كنیم كه هیچ كس فراموش نكند ، هر چند كه ممكن است كه برخی از اعضای برخی تیمهای فوتبال دنیا ، آن را فراموش كرده باشند . این ارزشها بر اساس سبك و متد ما خواهند بود . بازی جوانمردانه ، احترام به حریفان و مخالفت با نژادپرستی نباید فقط در كلمات باشد ، بلكه باید در عمل نیز جاری باشد . باز هم اعلام می دارم كه امید و خواسته ام ، احیای این قواعد بنیادی در ورزش ما در فصل آینده است .
برای همه چیز از شما ممنونم . به امید دیدار در فصل آینده . 20 تیر در این جا خواهیم بود ."
مورینیو از 7 فروردین پس از بازی رفت نیمه نهایی چمپیونزلیگ میان رئال مادرید و بارسلونا كه همراه با انتقادات سنگینش از داوری و یوفا بود در كنفرانس های مطبوعاتی شركت نكرده بود . پس از آن صحبتها ،‌یوفا برایش پرونده باز كرد و او را پنج جلسه محروم كرد .