تبلیغات
هواداران کریس رونالدو - كفش طلا برای بهترین آقای گل تاریخ لالیگا
تاریخ : سه شنبه 3 خرداد 1390 | 12:01 ب.ظ | نویسنده : مصطفی نصیری
كریستیانو رونالدو آمار گلزنی فوق العاده ای دارد .بازیكن پرتغالی در برابر آلمریا با رساندن شمار گلهایش به 40 فصل فوق العاده اش را به اتمام رساند ، آماری كه باعث شد ال پی چی چی و كفش طلا را ببرد و ركورد 38 گل زارا و هوگو سانچز را در هم شكند و ركوردی را به ثبت برساند كه كمتر كسی در تاریخ می تواند به آن دست یابد .
در دقیقه 5 توانست كه گل اول را بزند و با زدن 39 مین گل خود دروازه استبان را باز كند . در نیمه دوم توانست گل دومش را بزند كه روی حركت فوق العاده خودش بود و توانست كه شمار گلهای خود را از گلهای كل فصل المریا (36) ، بیشتر نگه دارد .
كریستیانو در چهار بازی اخیر 11 گل زد ، چهار تا به سویا در سانچز پیزخوان ، سه تا به ختافه در برنابئو ، دو تا به ویارئال در ال مادریگال و دو تای دیگر هم به آلمریا .
با دو گلی كه به آلمریا زد ، شمار گلهای فصل خود را به 53 رساند یكی بیشتر از مسی ، اما بازیكن ارژانتینی هنوز فینال چمپیونزلیگ را دارد و می تواند به دوئل برای بهترین گلزن فصل ادامه دهد .
از میان تمام گلهایی كه بازیكن پرتغالی زده می توان گفت گل فینال كوپا دل ری به پینتو مهمترین بوده كه آن ضربه سر به قیمت تنها جام فصل رئال مادرید تمام شد .
پس از گل دومش ، به شدت از سوی هواداران در برنابئو تشویق شد ، هواداران به ستایش اسطوره تیمشان پرداختند و او هم بازوهایش را بالا برد تا از این محبت تقدیر كند . والدانو هم بعد از بازی گفت :" كریستیانو شاهكار كرد . "