تبلیغات
هواداران کریس رونالدو - به جا مانده از رئال مادرید - آلمریا : آینده سپید
تاریخ : سه شنبه 3 خرداد 1390 | 11:57 ق.ظ | نویسنده : مصطفی نصیری
توماس رونكرو ، سردبیر آس نگاهی به آخرین بازی فصل رئال مادرید برابر المریا كه با برد 8-1 همراه بود داشت .
آتش بازی های پایانی
رئال مادرید با درخششی فوق العاده و بدون سیاهی ، خط خوردگی ، استرس ، نا امیدی ، اضطراب و احساسات سخت به تعطیلات می رود . تیم مورینیو فصل را همچون بچه درسخوانی تمام كرد كه همه تلاش خود را برای شب امتحان گذاشته و در دو هفته آخر ، آماری به ثبت رساند كه برای قهرمانی گرفتن لیگ در سیبلس ، بسیار شایسته تر از تیمی بود كه هفته گذشته ویار به آن جام قهرمانی لالیگا را اهدا كرد . به هر حال این آمار خوب باعث شد كه نتوان آن ده امتیازی را كه داوران از رئال مادرید خوردند و شش امتیازی كه به قهرمان دادند را به یاد آورد. این یك واقعیت است و باید آن را پذیرفت . اما ترجیح می دهم كه مثبت نگر باشم مورینیو می خواست كه تیمش با هیجان و انگیزه زیادی به پیشواز فصل بعد برود . همه اخبار دیشب خوش بود . بنزما نشان داد كه یك مهاجم در سطح جهانی است و با دو گلی كه زد شمار گلهای رسمی خود را به 26 رساند (به طور مثال چهار تا بیشتر از ویا) . مانولیتو و آدبایور نشان داد كه استحقاق دك شدن از باشگاه را ندارد . هت تریك كرد و نشانه ای از یك فوق ستاره را داشت . كریستیانو رونالدو ، نیز در جشن شادمان سفیدها پیش از شروع تعطیلات شركت داشت دودك مثل یك شخصیت مشهور و دوست داشتنی وداع كرد . هم تیمی هایش برایش یك تونل تشكیل دادند تا این جو صمیمی و دوستانه رختكن بیش از پیش مشخص شود . برای تكمیل این جشن ، خوسلو نیز گل هشتم را در اولین توپی كه به پایش خورد به ثمر رساند . رئال مادرید بیش از 100 گل در یك فصل به ثمر رساند تا با تیم پلگرینی (102) برابری كند و در فاصله پنج گل تا ركورد توشاك قرار گیرد(107.) . اما این آمار بیشر هم هستند . 148 گل در اولین سال رسمی مورینیو كه دومین شروع برتر تاریخ رئال مادرید را داشته است . برای این كه آماری بهتر از این را پیدا كنیم باید به فصل 1959 برگردیم كه تیم دی استفانو ، پوشكاش و خنتو توانست كه 158 گل بزند ، در مجموع این فصل ، یك فصل شاهكار بود .

در وصف كریستیانو
او یك ماشین گلزنی بود ، چه جاه طلبی فوق العاده ای ، چه انگیزه ای و چه قدرتی . زارا و هوگو با پای چپ و راست او به كنار رفتند و چپ و راست شدند . 40 گل فوق العاده برای كریستیانو تا قرن بیست و یك را به نام خود ثبت كند . آمارش شگفت انگیز هستند : 53 گل در 54 بازی رسمی در این فصل و در مجموع 86 گل در 89 بازی . چه غولی ! قیمتش 96 میلیون یوروست و سیتی 180 میلیون پیشنهاد می دهد اما باز هم كم به نظر می رسد . اما شخصیتش هم الگوست . یك ماه پیش یك اتوبوس از بچه های بیمار اویدو به والدبباس آمدند ، در حالی كه بیماری های لاعلاج داشتند . كودكی كه سرطان خون داشت او را در آغوش كشید . كریستیانو او را سوار فراری اش كرد و كفش هایش را به او داد . آن بچه گریست اما برای كل زندگی خود امید گرفت . این كریستیانویی است كه به زودی در تمام اسپانیا مورد تشویق قرار خواهد گرفت .

رائول قهرمان
در شنبه مقدس ، كاپیتان بیرونی رئال مادرید نیز كاری رویایی كرد . رائول تنها جامی را كه كم داشت دریافت كرد . تیمش پنج تا به دویسبورگ زد تا هزاران هوادار حاضر در برنابئو با افتخار پرچم های حمایت از اسطوره شان را تكان دهند . همه مادریدیستاها در این فصل قهرمان جام حذفی شدند ، از كاسیاس گرفته تا رائول در تركیه ‌، رائولیتو در برلین و آاك در یونان . رائول در ژوئن 34 ساله می شود اما حالا قرار است كه فصل بعد در لیگ اروپا ، آمارش را بهتر كند . در 24 آگوستنیز در جام برنابئو حاضر خواهد بود ، چه جشن بزرگی برای این بزرگمرد بشود ...